Jak powstaje szkło hartowane?
Szkło to naturalnie kruchy, podatny na stłuczenia materiał, który w takiej formie jest mało funkcjonalnym elementem wyposażenia wnętrz. Na szczęście istnieją sposoby na zwiększenie jego walorów użytkowych – najskuteczniejszym z nich jest hartowanie szkła, które zwiększa wytrzymałość szyby, a więc i zwiększa poziom bezpieczeństwa jej użytkowania.
Hartowanie szkła polega na rozgrzaniu szklanej powierzchni do 600ºC, a następnie gwałtownym jej ochłodzeniu. Taki zabieg około dziewięciokrotnie wzmacnia strukturę szkła, dzięki czemu zapewnia mu zdecydowanie większą wytrzymałość mechaniczną i termiczną. Proces ten nie wpływa na zewnętrzny wygląd szyby, a jedynie na jej właściwości – podczas hartowania szkło łatwo poddać obróbce, na przykład wywiercić w nim otwory lub wyszlifować je w celach dekoracyjnych. Szkło hartowane to również elegancja i nowoczesność, nic więc dziwnego ,że od lat wykorzystywane jest przez architektów i projektantów wnętrz w aranżacjach.
Szkło hartowane idealne do kuchni lub łazienki
W ArtInter wykorzystujemy hartowane szkło do produkcji szklanych paneli kuchennych i łazienkowych. Dzięki tej technologii zapewniamy wysoką estetykę, a przy tym funkcjonalność i bezpieczeństwo użytkowania. Szkło hartowane, dzięki swoim właściwościom, nie tłucze się – w przypadku uszkodzenia pęka lub rozbija się na małe cząstki o tępych krawędziach, które nie uszkodzą człowieka tak jak np. zwykłe szkło w oknie.
Jeśli szukasz szkła hartowanego w Warszawie do zastosowania w kuchni czy łazience, to zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszych paneli szklanych. Obsługujemy klientów w odległości do 100 km od Warszawy.