To prawda, że remont niewielkiej łazienki nie należy do najłatwiejszych wyzwań. W przypadku takiego pomieszczenia niezwykle ważne okazuje się przemyślane rozmieszczenie wszystkich mebli, a także wykorzystanie kolorów i wzorów, które pozwolą w pełni wykorzystać potencjał wnętrza. Z tego też powodu w ostatnich latach coraz większym zainteresowaniem cieszy się szkło w łazience – zalety takiego rozwiązania sprawiają, że zyskujemy pomieszczenie, które wyróżnia się funkcjonalnością i nowoczesnym wyglądem. Ponadto z podobnej inwestycji niezwykle zadowolone są osoby, które zastanawiają się, co zamiast płytek do łazienki sprawdzi się najlepiej i tym samym pozwoli nam uniknąć problemów związanych z czyszczeniem fug. Dlatego warto dowiedzieć się, czym wyróżnia się szkło w łazience i zdecydować, czy sprawdzi się ono również w naszym pomieszczeniu.
Czy grafika pod prysznicem może wpłynąć na optyczną wielkość pomieszczenia?
Nie jest tajemnicą fakt, że intensywne kolory oraz mnogość wzorów bardzo często zmniejszają optycznie wnętrze. Dlatego też osoby, którym zależy na charakterystycznym wystroju, ale które nie dysponują dostatecznie dużym pomieszczeniem, często decydują się na takie rozwiązanie, jakim jest grafika pod prysznicem wykonana ze szkła. Dzięki temu, że panele szklane skutecznie odbijają promienie słoneczne, w piękny sposób rozświetlają wnętrze i sprawiają tym samym, że wydaje się ono optycznie większe. Ponadto odpowiednio dobrana grafika pod prysznicem może sprawić, że pomieszczenie będzie wyglądało na bardziej przestronne – uznaniem w przypadku mniejszych łazienek cieszą się przede wszystkim krajobrazy oraz wzory geometryczne, które optycznie powiększają łazienkę.
Rozważając, co na ścianę zamiast płytek do łazienki sprawdzi się pod prysznicem lub przy wannie, również warto zwrócić uwagę na podobne grafiki. Decydując się na starannie wykonany wodospad, morze czy ocean, zyskamy wnętrze, które pomoże nam się zrelaksować i wypocząć podczas kąpieli. Warto przy tym wspomnieć, że szkło lepiej sprawdzi się w pobliżu wanny czy prysznica ze względu na łatwe czyszczenie zacieków oraz brak fug, które wymagałyby regularnego odświeżania. Z tego też powodu, jeśli chodzi o szkło do łazienki, zalety takiego rozwiązania okazują się idealną odpowiedzią na wszelkie wątpliwości osób, którym zależy na funkcjonalności wnętrza i na bezproblemowym utrzymaniu go w czystości.
Jakie szkło do łazienki wybrać, aby optycznie ją powiększyć?
Zastanawiając się, jakie szkło do łazienki, która nie jest zbyt duża, sprawdzi się najlepiej, warto przede wszystkim wziąć pod uwagę lustra na wymiar. Odpowiednio dobrane i starannie zamontowane lustra nie tylko odbiją promienie słoneczne, ale przede wszystkim sprawią, że wnętrze wydaje się bardziej przestronne. Dlatego też lustro dobrze umieścić naprzeciwko okna lub ładnie ozdobionej ściany. Oprócz tego godnym uwagi rozwiązaniem będzie podświetlenie. Lustro na wymiar z dodatkowymi lampkami nie tylko lepiej się prezentuje, ale także zachwyca swoją funkcjonalnością.
Warto również wspomnieć o tym, że osoby, które nie wiedzą, co na ścianę zamiast płytek do łazienki wybrać, docenią również możliwość zamontowania paneli szklanych na ścianie. Tego typu szkło w łazience dzięki odpowiednim zabezpieczeniom z łatwością wyczyścimy, pozbywając się nieestetycznych zacieków i ograniczając rozwój niebezpiecznych bakterii. Ponadto szkło możemy szybko zdezynfekować, co okazuje się niezwykle ważne w przypadku łazienki dla gości lub dla dzieci.
Ścianka działowa w małej łazience – co zamiast płytek do łazienki warto wybrać?
Wiele osób popełnia bardzo duży błąd, decydując się na umieszczenie ścianki działowej wykonanej z płytek w niewielkiej łazience. W efekcie, zamiast rozjaśnić wnętrze i w przemyślany sposób wykorzystać każdy wolny metr, zyskują ciemniejszą oraz mniej funkcjonalną łazienkę. Mimo to, kiedy bardzo zależy nam na tego typu elementach, warto zastanowić się, co zamiast płytek do łazienki sprawdziłoby się w tej funkcji lepiej. Ciekawym rozwiązaniem okazują się między innymi szklane ścianki – ścianki wykonane ze szkła pozwalają na łatwy podział różnych stref bez konieczności optycznego zmniejszania wnętrza.